O NÁS


Earth Survivor byl založen roce 2007 Janem Dvořákem jako soukromý klub bojových sportů, který se postupně vyvinul v organizaci komplexního výcviku v oblasti civilního boje. Vedle výcviku, který je naším stěžejním pilířem, se také účastníme různých konferencí a přednášek, kde sdílíme své znalosti s jinými školami a autoritami z oborů ozbrojeného i neozbrojeného boje, práva a legislativy. 

Naši výuku stavíme na třech prověřených pilířích

Vzájemně funkční principy

Ať už se jedná o boj beze zbraně, boj chladnými zbraněmi nebo boj střelnými zbraněmi, snažíme se aplikovat stále stejné principy. Držení těla a pohyby, taktika boje i mentální přístup k boji a krizovým situacím, vše se snažíme zakládat na vzájemně funkčních principech. Nevytváříme žádný nový systém, pouze aplikujeme principy jiných bojových systémů a zasazujeme je jak do neozbrojeného a ozbrojeného boje tak do životního stylu.

Veškeré oblasti, které učíme, dáváme vzájemného kontextu. Přímo tak nerozlišujeme boj se zbraní, ať už čepelovou, úderovou či střelnou,  a boj beze zbraně. Principy, ze kterých techniky boje vychází, jsou univerzální a aplikovatelné v nejširší možné míře. Tento přístup je běžný právě v bojových systémech, které mají své kořeny na Filipínách, kde se student učí například techniky boje nožem, ovšem ty samé techniky pak může provádět i s tyčí či beze zbraně. Oproti tradičním filipínským stylům rozšiřujeme aplikaci těchto principů i do oblasti použití střelných zbraní.

Důraz na základní principy

Obrovský důraz klademe na zvládnutí základů. Ze zkušeností víme, že pokud dáme studentům silné základy, budou z nich schopni těžit v jakýchkoliv jiných systémech. Práce s těžištěm, postoj, dynamický pohyb a mechanika těla jsou oblasti, které by měl zvládnout každý, kdo se chce dále zlepšovat. Je jedno, jestli se bude člověk dále soustředit na sportovní či bojovou střelbu, jestli nastoupí do ringu jako fullkontaktní zápasník, nebo jestli se bude chtít dále rozvíjet v tradičních východoasijských bojových stylech – pokud bude mít zažité správné návyky pohybu a bude rozumět jejich principům, bude schopný velice rychle růst téměř v jakémkoliv stylu.

Individualita jednotlivce

Nejsme vojáci, ani samurajové. Nevydáváme se na speciální operace a nežijeme ve 13. století v Okinawě. Zaměřujeme se na sebeobranu dnešního civilisty a uvědomujeme si, že techniky, které učíme a zbraně, které používáme, musíme být schopni využívat i nosit v běžném životě. Výuka boje se zbraní pro nás proto neznamená pouze aplikaci technik případně tasení zbraně. Pokud chceme být schopni zbraň opravdu prakticky využít,  nutně se musíme zabývat také otázkami vycházející z individuality našich studentů. Každý máme jinou stavbu těla, pohybujeme se v jiném prostředí a setkáváme se s jinými lidmi. Někteří musí ctít pracovní dress-code, jiní se mohou oblékat jak chtějí, ovšem ne vše jim vyhovuje a ne ve všem se cítí pohodlně. Někdo se obléká méně, někdo více, jinak se oblékáme v zimě a jinak v létě. A ne pouze my – jinak budou oblečeni potenciální útočníci v zimě a jinak v létě. Někomu vyhovují jedny techniky, jinému zase jiné. Naše studenty se snažíme nasměrovat tak, aby byli schopni najít si své osobní techniky, svůj styl boje, a na nich se dále rozvíjet.

Budeme rádi, když se přijdete podívat na trénink nebo na seminář.